Wilde K. Autistiško vaiko kasdiena : vadovas tėvams apie vaikų migdymą, įniršio priepuolius, drausminimą, naudojimosi tualetu įgūdžius ir kitus kasdienius iššūkius. – Vilnius: Geri pamatai, 2020. – 227 p.
Kate Wilde knyga skirta autistiškų vaikų tėvams. Didžiulę darbo su autistiškais vaikais patirtį turinti autorė siūlo labai praktiškus patarimus, kurie iš esmės palengvina šeimos gyvenimą. Kasdieniai vaiko migdymo, tualeto įgūdžių, drausminimo iššūkiai sprendžiami paprastai, nuosekliai ir greitai. Pritaikius knygoje siūlomus patarimus autistiško vaiko šeima tampa laimingesnė, o namai ramesni.
Rothenberg M. Vaikai smaragdo akimis. – Vilnius : Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, 2011. – 306 p.
Mira Ronthenberg aprašo berniuko, kuris gimė penkių su puse mėnesių ir tris mėnesius praleido inkubatoriuje, istoriją.
Tačiau po penkerių metų padarius encefalogramą smegenų pažeidimų nebuvo pastebėta. Psichologijos testai taip pat rodė jį esant aktyvų ir nuovokų. Kai Džoniui sukako septyneri, su juo pradėjo dirbti M. Rothenberg. Užsiėmimai su berniuku truko trejus metus. Jie vykdavo per savaitę po keturias šešias valandas. Psichologė pasiekė reikšmingų rezultatų.
Notbohm E. Kiekvienas autistiškas vaikas norėtų, kad jūs žinotumėte dešimt dalykų. – Vilnius: Tyto alba, 2012. – 126 p.
Humoro ir atjautos kupina knyga apibrėžia dešimt svarbiausių dalykų, apibūdinančių autistiškų vaikų protus ir širdis. Asmeninė Ellen, kaip mamos, žurnalo apie autizmą skilties redaktorės ir daugelio tėvams skirtų žurnalų bendradarbės, patirtis bus naudinga visiems, kurie bendrauja su autizmo spektro sutrikimų varginamais vaikais.
Baron – Cohen S. Esminis skirtumas: vyriškos ir moteriškos smegenys : visa tiesa apie autizmą. – Vilnius: Baltos lankos, 2011. – 278 p.
Remdamasis vyriškų ir moteriškų smegenų skirtumų įrodymais, autorius plėtoja teoriją, kad autizmas (ir jo atmaina – Aspergerio sindromas) yra kraštutinių vyriškų smegenų pavyzdys – sergantieji šia liga gali analizuoti sudėtingiausias sistemas, bet neturi sugebėjimo atjausti.
Prizant Barry M., Fields-Meyer T. Unikalus žmogus: kitoks požiūris į autizmą. – Vilnius: Vaga, 2023. – 382 p.
B. M. Prizant’o knygoje, kupinoje įdomių pavyzdžių iš jo kasdienio darbo, siekiama parodyti, kaip mylėti, suprasti ir palaikyti autizmo spektro sutrikimų turinčius žmones, kurie gyvena su mumis ar greta mūsų.
Verdick E., Reeve E. Išgyvenimo knyga vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų (ir jų tėvams). – Vilnius: Margi raštai, 2020. – 230 p.
Ši „Išgyvenimo knyga“ – tai vadovėlis, kurį galima atsiversti visada, kai prireikia pagalbos. Naudokitės ja, kai reikia išmokti naują temą ar įgūdį. Atsiverskite ją iš naujo, kai vaikui kyla klausimų, kai jis susiduria su pokyčiais, išgyvena tam tikrą raidos etapą ar stengiasi įveikti sunkumus.
Nobohm E., Zysk V. 1001 puiki idėja kaip auginti ir ugdyti autizmo sutrikimą ar Aspergerio sindromą turinčius vaikus. -Vilnius : Geri pamatai, 2021. – 383 p.
Labai praktiškoje enciklopedijoje gilinamasi į visus margaspalvio ASS pasireiškimus: jutiminę integraciją, kalbą ir bendravimą, kasdienio gyvenimo aspektus ir vaikų elgesį, socialinius įgūdžius ir ugdymą. Leidinys praturtintas vertinga temų rodykle, todėl skaitytojas lengvai ras tik jam reikalingas autizmo sutrikimo temas.
Elven Bo H. Padėkime nesimušti, nesikandžioti, nešūkauti…: kaip pasiekti, kad žmonės turintys autizmo ir kitų vystymosi sutrikimų elgtųsi gerai. – Vilnius: Rotas, 2017. – 239 p.
Švedijoje praktikuojančio klinikinio psichologo praktinis vadovas su pavyzdžiais ir patarimais, kaip iš naujo įvertinti problemines situacijas ir iš esmės pagerinti žmonių, turinčių autizmą ir kitų raidos negalių, elgesį. Knyga suteikia supratimo, vilties ir įrankius, kaip pagerinti neproduktyvų elgesį namų aplinkoje ir bendruomenėje
Attwood T. Aspergerio sindromas: išsamus vadovas. – Vilnius: Margi raštai, 2013. – 422 p.
Knygoje detaliai nagrinėjamas gerai funkcionuojantis autistinis raidos sutrikimas – Aspergerio sindromas (AS). Aptariami jo požymiai, diagnostikos būdai, sunkumai, kylantys jį turintiems asmenims įvairiais gyvenimo tarpsniais. Pateikiamos terapijos, kurias gali taikyti ne tik specialistai (pedagogai ar psichologai), bet ir AS turinčių žmonių artimieji.
Gustė A. Autizmas: 365 kitokios dienos. – Kaunas, 2019. – 223 p.
Knygoje rasite autorės Agnės Gustės ir dar aštuonių mamų, auginančių 6-9 metų berniukus, pasakojimus. Visiems yra diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas. Kiekvienas, kas skaitys šią knygą, turės progą pasijusti taip, lyg pats dalyvautų šių nuostabių mamų pokalbyje.
Rogers S., Dawson G., Vismara L. Vaiko autizmas: ankstyvoji pagalba, kurią gali suteikti tėvai. – Vilnius, 2017. – 378 p.
Knygos autorės teigia, jog naujausi tyrimai atskleidžia, koks didelis gali būti tėvų vaidmuo padedant ikimokyklinio amžiaus vaikams, turintiems ASS, bendrauti su kitais žmonėmis bei išnaudoti savo galimybes. Knygoje pateikiami metodai, kurie paprastą kasdieninę veiklą paverčia mokymusi, padedančiu lavinti esminius su raida susijusius įgūdžius.
Laima Mikulėnaitė, Rasa Ulevičiūtė. Ankstyvojo amžiaus vaikų autizmas. – Vilnius: Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, 2004. – 73 p.
Ši knygelė skirta ir tėvams, ir specialistams. Pirmiesiems bus naudingas išsamus ankstyvojo amžiaus vaikų autizmo požymių aptarimas: jie sužinos, į ką atkreipti dėmesį, stebint vaiką įprastoje namų aplinkoje. Kalbant apie specialistus, knygelėje pateikiamos žinios turėtų pasitarnauti ne tik tiems jų, kurių darbas tiesiogiai susijęs su vaikų raidos sutrikimais, bet ir visiems likusiesiems, kad pro jų akis neprasprūstų konkretaus vaiko vystymosi problemos. Skaitykite knygą
Barbora Suisse, Jurgita Žalgirytė-Skurdenienė. Autizmas – dalis manęs: autistiški suaugusieji savo pačių žodžiais ir specialistų akimis – Vilnius: Baltų lankų leidykla, 2024. – 366 p.
Šioje knygoje turbūt pirmą kartą Lietuvoje pristatomos suaugusių autistiškų žmonių istorijos, leidžiančios geriau suprasti žmogaus, gyvenančio su autizmo spektro sutrikimu, kasdienybę – kylančius iššūkius ir būdus juos įveikti.