Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka įgyvendino neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų, finansuojamų Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto lėšomis projektą „E-žinios kiekvienam 6“. Projektu siekta mažinti socialiai pažeidžiamų grupių – bedarbių, vyresnio amžiaus žmonių, neįgaliųjų bei moterų, turinčių laikiną laisvės apribojimą – skaitmeninę atskirtį.
Balandžio–gruodžio mėnesiais į penkias miesto bibliotekas rinkosi vyresnio amžiaus gyventojai, norintys pagilinti skaitmeninio raštingumo žinias. Atnaujintose programose mokymų dalyviai mokėsi ne tik ieškoti informacijos internete, bet ir ją vertinti. Mokymuose sulaukėme ir naujokų, kurie, nepaisant amžiaus, siekė pažinti išmaniąsias technologijas ir įgijo praktinių naudojimosi jomis žinių. Šiems dalyviams pritaikyta programa „Skaitmeninis raštingumas pradedantiesiems“ apėmė temas: kompiuterio pradžiamokslis, teksto rinkimas, Google paslaugos, el. bendravimas, el. sveikata, el. laisvalaikis ir kultūra, el. bankininkystė.
Medijų ir informacinio raštingumo mokymuose pažengusiems daugiausia dėmesio skirta gyventojų, kaip interneto vartotojų, saugumui. Atnaujintos programos „Naujienos ir melagienos“, ir „Saugumas internete“. Mokymų dalyviai susidomėjo nauja šiame projekte programa „Kibernetiniai sukčiai“. Netikros žinutės, apgaulingi el. laiškai ar telefono skambučiai – kaip nesuklysti, tikrai aktualu šiandien ir įgudusiam interneto vartotojui, tai pažymėjo ne vienas mokymų dalyvis ir užsirašė į pakartotinus užsiėmimus.
Projekto eigoje dalyviai šiemet turėjo galimybę turėjo apsilankyti papildomose veiklose gegužės, spalio ir lapkričio mėn. bibliotekose vykusiose MIRKT (medijų ir informacinio raštingumo) ir Senjorų dienų tiesioginėse transliacijose, dalyvauti MIRKT orientaciniame žygyje ir medijų ir informacinio raštingumo furgonėlio „Cookie Truck“, viešėjusio prie dviejų bibliotekų, veiklose.
Projekto „E-žinios kiekvienam 6“ metu bibliotekų lankytojai galėjo gauti ir individualių naudojimosi išmaniaisiais įrenginiais konsultacijų. Jomis pasinaudojo 70 lankytojų.
Įvairiuose skaitmeninio raštingumo mokymuose daugiausia dalyvių sulaukėme iš vietos bendruomenių.
Projekto partneris – Lietuvos kalėjimų tarnybos Panevėžio kalėjimas. Skaitmenines žinias įgijo 30 nuteistųjų.
Iš viso projekte „E-žinios kiekvienam 6“ skaitmeninių ir medijų raštingumo mokėsi 206 panevėžiečiai.
Projektą finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė.
Gitana Navagruckienė,
Projekto „E-žinios kiekvienam 6“ vadovė