Susitikimas su romanų autorėmis Irena Buivydaite ir Jolita Herlyn

Lapkričio 12 d. Šiaurinėje bibliotekoje įvykęs susitikimas su žinomomis jausmų romanų rašytojomis Irena Buivydaite ir Jolita Herlyn tapo šiltu ir įkvepiančiu literatūros vakaru čia susirinkusiems. Rašytojos, spinduliuojančios gyvenimo džiugesiu ne tik kūryboje, apie meilę ir su meile skaitytojams pristatė debiutinį romaną „Atgimusi melodija“.  

Panevėžiečiams buvo suteikta unikali galimybė iš arčiau pažinti šias talentingas kūrėjas, išgirsti, kas slypi už jų parašytų knygų puslapių.

Abi autorės yra itin populiarios lietuvių literatūros pasaulyje, jų romanai nuolat besipuikuojantys skaitomiausių knygų topuose, skaitytojams dovanoja gilias emocijas, gyvenimiškas įžvalgas ir įsimintinus personažus.

Irena Buivydaitė, skaitytojų mylima dėl savo gebėjimo jautriai atskleisti žmonių tarpusavio santykius ir sudėtingas gyvenimo situacijas, prasitarė, jog Panevėžys jai itin mielas ir brangus miestas, nes čia iki 1998 m. gyveno jos tėvai, mokėsi sesuo, yra giminių. Lietuviškų melodramų karalienė, kurios kūrybinio kraičio skrynioje net 16 romanų ir į anglų kalbą išverstos 58 knygos, savo skaitytojus pavergusi gyvenimiškomis istorijomis apie meilę, santykius ir viltį, kalbėjo apie tai, kaip gimsta jos kūriniai.

Tuo tarpu 13 knygų autorė Jolita Herlyn, gyvenanti Vokietijoje, įtraukia skaitytojus į jaudinančius romanus, kuriuose gvildena įvairias kultūrines patirtis, meilės ir nuotykių fone atskleidžia netikėtas istorines detales. Viešnia papasakojo apie savo tarptautinę patirtį, rašytojo kasdienybę, pilną kūrybos bei iššūkių.

Autorės pristatė savo pirmąją bendrą knygą – „Atgimusi melodija“. Jolita ir Irena dalijosi, kaip gimė idėja rašyti dviese, kokius iššūkius ir džiaugsmus patyrė bendradarbiaudamos. Anot moterų, nors jas skyrė tūkstančiai kilometrų, jų rašymo stiliai skiriasi, knygoje jie susijungė į harmoningą visumą, atskleidžiančią bendrą kūrybinę energiją. Irena puikiai kuria išgalvotas istorijas, o Jolitos kūryboje persipina asmeninės patirtys, išgyvenimai ir fantazija. Abi pabrėžė, kad romano rašymas kartu buvo ne tik nauja patirtis, bet ir savotiškas iššūkis – teko derinti skirtingas idėjas ir požiūrius, tačiau galutinis rezultatas pranoko lūkesčius. Susirinkusius pradžiugino žinia, jog netrukus bus išleista dar viena šio gražaus kūrybinio dueto bendra knyga.

Jaukaus ir įtraukiančio susitikimo pabaigoje vyko gyva diskusija bei nuoširdus pokalbis su talentingomis kūrėjomis – jos atvirai atsakinėjo į skaitytojų klausimus, dalijosi nuotaikingomis asmeninėmis istorijomis, mintimis apie meilę, kūrybą. Visus užbūrė Panevėžio muzikos mokyklos auklėtinės Rugilės Indriekutės (mokytoja Irena Gustienė) jausmingai ir temperamentingai ispanų kalba atlikta daina „Maria de Buenos Aires“ – jos galingas balsas pasklido po bibliotekos salę tarsi tango rimtu alsuojantis Buenos Airių vėjas.

Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui