Aukštaitiškos mintys ir vaizdai

Spalio 12 d., šeštadienį, 12 val. „Šaltinėlio“ biblioteka kviečia į tautodailininkės Reginos Morkūnaitės tapybos darbų parodos „Aukštaitiškos mintys ir vaizdai“ pristatymą.

Autorė apie save. Baigiau Vilniaus universitetą, gamtos fakultetą. Lankiau J. Stauskaitės dailės užsiėmimus Mokytojų namuose. 2012–2014 m. mokiausi Vilniaus Justino Vienožinskio vakarinėje dailės mokykloje. Nuo 2002 metų priklausau Vilniaus rajono kultūros centro studijai „Paletė“ (vadovas V. Nesterenko). Esu susijusi su Vilniaus regiono tautodailės draugija. Surengiau aštuonias autorines parodas. Kartu su „Paletės“ studijos nariais dalyvavau parodose: Širvintų, Raseinių, Rokiškio, Nidos, Juodkrantės, Smiltynės, Šalčininkų, Vilniaus, Panevėžio, Kauno galerijose. Dalyvavau įvairiuose konkursuose. Keli paveikslai įtraukti į tautodailės katalogus. 2023 m. užėmiau trečią vietą regioniniame „Aukso vainiko“ konkurse. Tradicinė tautodailė vadinama naiviąja ar primityviąja. Tautodailininkai tapo labai nuoširdžiai, stengiasi be specialios akademinės meistrystės perteikti savo žaismingą, spalvingą požiūrį į supantį pasaulį. Parodoje eksponuojami paveikslai perteikia Aukštaitijos gamtos grožį.

Paroda „Šaltinėlio“ bibliotekoje bus eksponuojama visą spalio mėnesį.