Batikos darbų paroda

Viešojoje bibliotekoje eksponuojama Eleonoros Matulaitės batikos darbų paroda. Kviečiame apsilankyti.

Apie autorę. Eleonora Matulaitė – nusipelniusi teatro ir kino aktorė, dramaturgė, režisierė, tautodailininkė, meno kūrėja. Panevėžio J. Miltinio dramos teatre suvaidino per 100 vaidmenų, dalyvavo 40 tautodailės bendrų parodų, 20 asmeninių, yra surengusi keletą kostiumų, tapybos, rištinių ir batikos gobelenų parodų. Joanos Vigos Čiplytės rūpesčiu ir Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno rėmimo fondo lėšomis išleista E. Matulaitės pjesių-pasakų knygelė vaikams „Mikė kvailutis“ (2000 m.). Bendradarbiavo su Čiurlionio Kultūros ir Paveldo fondu prikeliant griūvančius dvarus, paruošė septynias literatūrines kompozicijas apie Lietuvos garsius žmones. 2018-2020 m. sukūrė du edukacinius vaidybinius filmus apie Gabrielę Petkevičaitę-Bitę (prodiuserė Jerutė Vaičekauskienė). 2024 m. apdovanota Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno premija.

Eleonoros Matulaitės batikos darbų paroda veiks iki 2024 m. birželio 7 d.

Laikas:

• 2024 m. gegužės 27 d. – 2024 m. birželio 7 d.