„Sveikata - išmintingųjų honoraras“

2012 04 20

Tęstinis projektas „Sveikata - išmintingųjų honoraras“ vykdomas nuo 2004 metų.

Pagrindiniai projekto tikslai:

• informuoti visuomenę apie sveikatos problemas ir profilaktikos būdus,
  • populiarinti sveikos gyvensenos, ligų bei žalingų įpročių prevencijos žinias,
  • atnaujinti knygų ir periodikos šia tema fondą bibliotekose.

Projektui dalinį finansavimą skiria Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio teritorinė ligonių kasa.

Už gautas lėšas kasmet prenumeruojami įvairūs periodiniai leidiniai, perkamos naujos knygos sveikatos tema.

Visus metus bibliotekose vyksta įvairūs renginiai visuomenės sveikatinimo, žalingų įpročių prevencijos klausimais vaikams ir suaugusiems.

2011 m. startavo projekto tinklaraštis sveikabiblioteka, kuriame pristatoma naujausia literatūra, įdomūs straipsniai, renginiai bibliotekose ir mieste, nuorodos sveikatos tema ir kita naudinga informacija. Tinklaraštis dalyvavo projekto „Bibliotekos pažangai“ iniciatyvoje „Biblioteka ir partneriai“ ir už įtaigiai skleidžiamas sveikatos stiprinimo bei ligų prevencijos žinias Panevėžio viešoji biblioteka išrinkta partneriškiausia mėnesio biblioteka Lietuvoje.