Vaikų vasaros stovyklos

2012 04 12

1Vasara – atostogų ir poilsio metas, kai duris užveria mokyklos, užklasinės veiklos centrai, o vaikai turi daugiau laisvo laiko. Tačiau ne visi tėvai turi galimybes suteikti savo atžaloms turiningą ir aktyvų laisvalaikį, išleisdami juos į mokamas poilsio stovyklas ar turistines keliones. Į pagalbą skuba viešosios bibliotekos.

Pirmoji vaikų vasaros užimtumo stovykla buvo organizuota 2002 m. Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“. Vėliau prisijungė ir kitos vaikų bibliotekos.

Vaikų vasaros stovyklos miesto bibliotekose – nemažas iššūkis bibliotekininkams, nes per dešimtmetį labai išpopuliarėjo tarp vaikų ir jų tėvų. Kiekviena iš penkių bibliotekų, organizuojančių vasaros stovyklas, kasmet rengia stovyklos programą, kuri suteikia galimybę vaikams turiningai leisti laisvalaikį vasaros atostogų metu, skatina vaikus domėtis knygomis ir jas skaityti, ugdo kūrybiškumą, gebėjimus ir poreikį saviraiškai.

Stovyklautojams sukuriama jauki aplinka, siūloma pažintinė, kūrybinė bei pramoginė veikla, ugdomi meniniai, darbiniai ir higieniniai įgūdžiai, bendravimo kultūra. Vaikai ne tik skaito. Į programą įtraukiama įvairiapusiška veikla: loginį mąstymą, koordinaciją lavinantys žaidimai, rankdarbių pamokėlės (aitvarų gamyba, dekupažas, karoliukų vėrimas, lipdymas, kulinarija ir kt.), pramogos gamtoje, edukacinės – pažintinės ekskursijos, konkursai, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir daugybė kitų smagių veiklų bei atrakcijų.

Vasaros stovyklų metu bibliotekininkėms talkina savanoriai.

KVIEČIAME stovyklauti vasarą mūsų bibliotekose:

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38), tel. 8 45 420200.
Bibliotekoje „Židinys“ (Nemuno g. 76), tel. 8 45 461567.
Bibliotekoje „Žiburėlis“ (Parko g. 49), tel. 8 45 526873.
Smėlynės bibliotekoje (Smėlynės g. 49), tel. 8 45 460587.
Šiaurinėje bibliotekoje (Pušaloto g. 55), tel. 8 45 463957.