Smagus Panevėžio aklųjų centro atlikėjų koncertas

2019 04 08

Saulėtą balandžio 4-osios popietę Viešojoje bibliotekoje skaitytojų laukė Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centro liaudiškos muzikos kapelos „Iškepuris" ir dramos studijos „Arka“ atlikėjai su parengta literatūrine-muzikine programa.

Dramos studijos „Arka“ režisierė Rima Žostautienė sveikino visus susirinkusius su pavasariu, supažindino su liaudiškais orų spėjimais ir gavėnios papročiais, užminė mįslių, linkėjo gražių šviesių šiltų ateinančių švenčių.

Dramos studijos narės Sigita Markevičienė, daugkartinė Europos ir pasaulio bei parolimpinių žaidynių čempionė, ir Aušrinė Audickė skaitė ištraukas iš J. W. Gėtės „Faustas“ prologo, o Arvydas Markevičius pritardamas gitara atliko keletą savo kūrybos dainų pagal lietuvių poetų eiles.

Toliau koncertą tęsė liaudiškos muzikos kapela „Iškepuris", kuriai vadovauja Vida Nuobarienė. Kapelos pavadinimas kilęs iš posakio „groti iš kepurės“, t.y. iš klausos, be natų. Kapela nuotaikingai atliko keletą valsų, polkutę, dainavo liaudies dainas. Džiugia pavasario nuotaika bemat užsikrėtę visi žiūrovai kartu su kapelos dainininkais ir muzikantais dainavo žinomas dainas. O kol atlikėjai trumpai ilsėjosi, klausėmės lietuvių liaudies pasakų. Lorena Valiulytė pasekė pasaką apie ožką, o Greta Valiulienė – apie trečią brolį kvailelį, kuris vedė karalaitę.

Džiugu, kad biblioteka tampa ne tik knygų saugykla, bet ir bendravimo, saviraiškos, susitikimų erdve. Tą popietę bibliotekoje garsiai skambėjo dainos ir muzika, o audringi žiūrovų plojimai liudijo, kad koncertas jiems labai patiko.

Ačiū Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centro liaudiškos muzikos kapelos „Iškepuris" ir dramos studijos „Arka“ atlikėjams ir jų vadovėms už padovanotą puikią pavasario nuotaiką.

Sandra Voveriūnienė,
Abonemento vedėja