Pradžia

Ramygalos kultūros centro viešnagė

2019 03 15

Kovo 11-ąjai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, paminėti buvo skirtas renginys Viešojoje bibliotekoje. Tą vakarą bibliotekos svečiai iš Ramygalos kultūros centro atvežė panevėžiečiams ne tik spektaklį „Amžinas keleivis“ pagal Vydūno kūrybą, bet ir puikų koncertą.

Ramygalos kultūros centro Suaugusiųjų mėgėjų teatro „Ąžuolynė“ spektaklis „Amžinas keleivis“ pastatytas pernai, minint Vydūno 150-ąsias gimimo metines ir besiruošiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio Dainų šventei. Teatro dienai „Sau, tautai, žmonijai“ visi sukurti spektakliai remiasi Mažosios Lietuvos mąstytojo, humanisto, rašytojo Vydūno darbais ir idėjomis. Režisierė Audronė Palionienė, rašydama scenarijų spektakliui „Amžinas keleivis“, perskaitė visas knygas apie Vydūną, taip pat ir jo raštus, buvusius mūsų bibliotekoje. Su šiuo spektakliu Ramygalos atlikėjai sėkmingai dalyvavo ir XXIV-ojoje Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“, kur tapo laureatais. Pagrindinio vaidmens atlikėjas Virginijus Kazlauskas už Vydūno vaidmenį buvo nominuotas.

Sunkus gyvenimas verčia žmones emigruoti, palikti namus, jie tai daro su dideliu nusiminimu ir neviltim. Ir tik vėliau suvokia, kad patys gali kurti geresnę, šviesesnę, gražesnę Lietuvą. Viltinga gaida pasibaigęs spektaklis jautriai ir giliai palietė susirinkusiųjų širdis. Gausūs žiūrovai negailėjo vaidintojams aplodismentų. Režisierė A. Palionienė atkreipė žiūrovų dėmesį į vienintelę spektaklio dekoraciją – stilizuotais tautiniais motyvais išpieštus senovinius lagaminus, simbolizuojančius kelionę, paliktus namus, žmogaus gyvenimo kelią ir likimą.

Dar daugiau aplodismentų sulaukė po spektaklio koncertavę atlikėjai Karolina Raziūnienė ir Virginijus Kazlauskas. Pritariant gitaros akordams bibliotekoje skambėjo gražiausios lietuviškos dainos, kurioms linguodama pritarė visa salė. O paskutiniąją dainą „Mūsų dienos kaip šventė“, kurią pagal pagal poetės S. Nėries žodžius sukūrė visų mylimas Vytautas Kernagis, iš širdies dainavome visi kartu: ir svečiai iš Ramygalos, ir bibliotekos skaitytojai, ir darbuotojai.

Ačiū Ramygalos kultūros centro atlikėjams už dovanotą šventinę nuotaiką.

Sandra Voveriūnienė,
Abonemento vedėja