Prabėgo saugesnio interneto savaitė

2019 02 12

Vasario 4-9 d. Lietuvoje vykusi „Saugesnio interneto savaitė“ pažymėta ir Panevėžio miesto bibliotekose. Kaip tapti saugesniais elektroninėje erdvėje mokėsi vaikai ir suaugusieji.

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ organizuotas užsiėmimas „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“. Užsiėmime dalyvavę Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos pradinukai (mokytoja D. Stefanavičienė) pasikartojo ne tik saugaus elgesio internete taisykles, bet ir savarankiškai kūrė saugius slaptažodžius.

Dirbtuvių vadovė, kartu su vaikais, aptarė kurie jų sukurti slaptažodžiai yra pakankamai saugūs ir kodėl, o kuriuos reikėtų pastiprinti ir kaip tą padaryti. Taip buvo atskleisti pagrindiniai saugių slaptažodžių principai. Užduoties finale, ant didelio lapo visi kartu sukūrė patį saugiausią slaptažodį, tik vadovė patarė savo paskyroms jo nenaudoti, nes suprantama, kad ir komandos draugai jį žinos.

Saugių slaptažodžių dirbtuves keitė interaktyvi veikla, kviečianti aptarti laiką „prisijungus“ ir „atsijungus“. Buvo aiškinamasi kiek laiko praleidžiama prie išmaniųjų įrenginių ir kiek „atsijungus“. Vaikai įsitraukė ir į šaradų žaidimą, kurio metu komandos traukė paruoštus lapelius su įvairių veiklų pavadinimais, tarpusavyje tyliai apsitarę, vaidino užrašytą veiklą taip, kad kita komanda ją suprastų.

Užsiėmime sužinotą informaciją apibendrino filmukas, apie tai, kaip apsisaugoti ir apsaugoti vaikus internete.

Suaugusieji lankytojai užsiėmime „Židinio“ bibliotekoje sužinojo saugaus bendravimo socialiniuose tinkluose taisykles, kartu aptarė neatsakingai skelbiamas asmeninės informacijos grėsmes bei neobjektyvaus turinio, melagingų arba įžeidžiančių komentarų pasekmes.

Viešojoje bibliotekoje vyko užsiėmimas „Išmanus ir saugus „Gmail“ elektroninio pašto naudojimas”. Išklausę mokomąją medžiagą, peržiūrėję temai skirtą filmuką, užsiėmimo lankytojai aktyviai dalyvavo žinias įtvirtinančioje viktorinoje. Nugalėtojais tapo Dalia Valainienė ir Albinas Juozas Butvilavičius, kurie buvo apdovanoti USB atmintukais, o kitiems užsiėmimo dalyviams įteiktos Saugaus interneto atmintinės.

Tikimės, kad šie užsiėmimai bibliotekose padėjo atkreipti dėmesį į savo saugumą internete.