Įamžinant šviesuolės G. Petkevičaitės-Bitės atminimą

2018 12 18

Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Gruodžio 12 dieną Viešojoje bibliotekoje vyko labdaros - paramos vakaras „Gabrielei Petkevičaitei-Bitei atminti“.

Labdaros - paramos vakarą organizavo Panevėžio švietimo centras ir Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“.

Gerų norų vedini į biblioteką rinkosi svečiai, tarp kurių – ir žinomi, neabejingi kultūrai miesto žmonės. Labdaros vakaro idėją sveikino ir į susirinkusius kreipėsi Panevėžio miesto politikai Rytis Mykolas Račkauskas, Petras Luomanas ir Povilas Vadopolas, Panevėžio švietimo centro vadovė Asta Malčiauskienė, visuomenininkai Liudvika Knizikevičienė, Bronė Slapšienė, Rimantas Markūnas, Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė, 2018 Metų panevėžietis Gintautas Šimkus, LR seimo narys, panevėžietis Povilas Urbšys.

Įdomių faktų apie rašytojos, aktyvios visuomenininkės, politikės, filantropės G. Petkevičaitės-Bitės asmenybę susirinkusieji išgirdo etnologės, asociacijos „Bitės namai“ pirmininkės Vitalijos Vasiliauskaitės pasakojime.

Vakaro metu tautodailininkė Alfreda Petrulienė pristatė savo tapytų angelų parodą, kuri advento laikotarpiu papuošė biblioteką.

Renginį vedė Panevėžio politikių klubo „Veiklios moterys“ prezidentė Danutė Kriščiūnienė, koncertavo Panevėžio muzikos mokyklos jaunieji saksofonistai ir birbynininkai (vad. D. Kaselis, V. Klišys).

Už paramą įamžinant G. Petkevičaitės-Bitės atminimą asociacijos „Bitės namai“ pirmininkė Vitalija Vasiliauskaitė dėkojo susirinkusiems ir aukojusiems, įteikė padėkas ir žadėjo visus pavasarį pakviesti į poezijos šventę rašytojos namuose, šv. Zitos gatvėje.

Surinktos aukos bus skiriamos asociacijos „Bitės namai“ parodų ekspozicijos priemonėms įsigyti.

Gitana Navagruckienė,
Informacijos skyriaus vedėja