Vasarą praleido stovyklaudami

2018 07 11

Jau daugiau nei 10-metį penkiose Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklo bibliotekose vasaros atostogų metu vyksta itin populiari vaikų dienos stovykla, užtikrinanti kokybišką vaikų laisvalaikį.

Šiais metais nuo birželio iki liepos pradžios stovyklose laiką leido netoli 300 vaikų, kuriems kasdien pasiūlyta kelios dešimtys įvairiausių užsiėmimų. Čia vaikų taip pat laukė naujos pažintys, poilsis nuo įprasto gyvenimo ritmo, galimybė įgyti naudingos patirties, išmėginti save, kurti ir kūrybiškai save išreikšti, tobulėti.

Daugiausia lankytojų sulaukęs vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ gali pasigirti itin išradinga veikla. Stovyklautojai čia ne tik gamino keraminius puodelius, knygeles su judančiais paveikslėliais, kūrė monotipiją ant stiklo, bet ir žiūrėjo kiną mobiliame sferiniame planetariume, degustavo ledus su pabarstukais ir net džiaugėsi milžiniško batuto malonumais! Kino centre „Garsas“ vaikai susipažino su įstaigos veiklos užkulisiais, operatoriaus, apšvietėjo ir kitų darbuotojų darbu, o G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje konstravo ir išbandė robotukų valdymą. Su vaikais susitiko vaikiškų knygų autorės Evelina Daciūtė ir Ignė Zarambaitė, kvietusios dalyvauti personažo ir istorijos kūrimo bei Kauko iš vilnonių siūlų gamybos edukacijose. Stovyklos kulminacija tapo išvyka į Anykščius, aplankant Lajų taką, Puntuko akmenį ir „Cosmos paukščių taką“.

Šiaurinė biblioteka atostogaujančius vaikus užėmė ne ką mažiau įdomiai. Stovyklos metu gana daug keliauta: į kolekcionieriaus Klemento Sakalausko sodybą, miškų urėdiją, greitosios medicininės pagalbos stotį, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą... Mažieji džiaugėsi lėlių teatro „ČIZ“ spektakliu pagal V. Petkevičiaus pasaką „Gilės nuotykiai“, patys išmėgino valdyti lėles virvutėmis. Stovyklautojai taip pat lipdė molį, spalvino „atgyjančius“ paveikslėlius. Vaikus aplankė „Red Action“ studijos šokių mokytoja Rusnė, mokiusi hip hopo elementų, veterinaras, gamtos mylėtojas bei fotografas Algimantas Lūža, pademonstravęs tikrus danieliaus, elnio, briedžio, stirnino ragus, suaugusio stirnino širdyje užaugantį kaulą bei stirnų burnose užaugančius „deimantus“. Bibliotekoje svečiavosi ir kinologas su augintiniu bei šunų dresūros mokyklos „Bestas“ auklėtiniai su šeimininkais. Vaikai domėjosi šunų veislėmis, joms būdingomis ypatybėmis, pristatinėjo savo augintinius ir jų pomėgius.