Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydyje

2018 06 12

Birželio 9-10 dienomis Pasvalio rajone vyko X–asis jubiliejinis Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydis „Spindulys esti begalinės šviesos“ (Vydūnas).

Sąskrydžio šeimininkai - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos kolektyvas, pasitiko dalyvius Pasvalio krašto muziejuje, kur reikėjo surasti Lėvens upės smuikininką Antanėlį. Vėliau keliavome į sodybą, kur gražiose Ąžuolpamūšio apylinkėse, ant Mūšos upės kranto, įvairiose rungtyse kūno ir proto jėgas išbandė aštuonios Aukštaitijos bibliotekų komandos. Ir prisistatymas, ir rungtys, ir pasikieminėjimai buvo vydūniški. Grybavome virtualiai, žaidėme kitarankių kvadratą, pylėme vandenį į kiaurą rėtį, taip pat užsiėmėme proto joga – dėliojome sveikatos piramidę, spėliojome augalus, sprendėme anagramas. Komandų vadovams teko ypatinga užduotis – pagal pasirinktą emociją perskaityti ištrauką iš Vydūno tekstų.

Sąskrydžio šeimininkai pasvaliečiai buvo parengę parodą ir video filmą „Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydžiui – 10“. Vidurnaktį žavėjomės ugnies šou. O sekmadienio rytą dalyvavome sveikuoliškoje mankštoje Zumba ritmu.

Pirmąją vietą užėmė Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Mūsų bibliotekos komanda užėmė 5-ąją vietą ir laimėjo 7000 Vydūno pinigų. Taip pat pelnėme nominaciją „Sąskrydžio darboholikai“.

Komandų vadovų sutarimu XI-asis sąskrydis vyks Biržų rajone ir jį organizuos Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka.