Vaikiški personažai dailininkės akimis

2018 06 11

Pirmąjį vasaros mėnesį Viešosios bibliotekos bibliotekos parodų erdvė pasipuošė spalvingomis ir nepaprastai nuotaikingomis vaikiškų knygų iliustracijomis, kurių autorė - profesionali dailininkė raguvietė Bronė Kanoverskytė.

Parodoje eksponuojamos vaikiško žurnalo „Penki“ viršelių ir V. Žilinskaitės pasakos „Jūros kriauklė“ iliustracijos. O šalia piešinių - ir knygos, todėl ši paroda - puiki galimybė pamatyti, kaip mieli gyvūnėliai ir pasakų personažai, gimę rašytojų vaizduotėje, dailininkų dėka atsiduria knygose.

Po dailės studijų B. Kanoverskytė dirbo dailininke Kauno zoologijos sode. Šešerius metus ji apipavidalindavo stendus, žaidimų aikšteles, kūrė firminius ženklus, atvirukus. Paskui prasidėjo knygų iliustravimo etapas. Dirbo „Šviesos“ leidykloje, iliustruodavo lietuvių autorių vaikų grožinės literatūros knygas, mokyklinius vadovėlius. Šiuo metu gyvena gimtajame kaime netoli Raguvos, ir anot parodos atidaryme dalyvavusios Raguvos seniūnaitės, kuria labai gražius rankų darbo autorinius papuošalus, kuriais puošiasi ir užsienietės.

Parodos atidaryme keletą žodžių tarė pirmoji Bronės Kanoverskytės dailės mokytoja dailininkė Stasė Medytė, artimieji, draugai, pažįstami iš Panevėžyje lankytos dailės studijos „Spektras“, bibliotekininkai ir bibliotekos bičiuliai. Autorė pristatė savo parodą, pasakojo, kad iliustracijos gimsta nelengvai, vaikiško stiliaus piešimas yra sudėtingas, svarbi kiekviena detalė, spalva, kompozicija.

Tikimės, kad paroda patiks ir suaugusiems, nes juos tarsi trumpam grąžins į vaikystę, ir vaikams, nes jie čia ras pažįstamus pasakų knygelių personažus. Parodą bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) galima aplankyti iki birželio 30 d., o paskui, tikimės, ji keliaus po mikrorajono švietimo įstaigas.