Pradžia

Šiaurinės bibliotekos vedėja įvertinta „Ad astra“ nominacija

2018 05 09

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, siekdama informuoti visuomenę apie Panevėžio regione dirbančių bibliotekininkų išskirtinę veiklą, antrąjį kartą skelbė nominacijos „Ad astra“ konkursą.

Pretendentai teikė savo kūrybinės ir darbinės veiklos aprašymus trijose kategorijose – mokyklų bibliotekų, viešųjų bibliotekų ir viešųjų bibliotekų filialų.

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų filialų kategorijoje laureate tapo Lina Dubauskienė, Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Šiaurinės bibliotekos vedėja.

Garbingas įvertinimas L. Dubauskienei skirtas už sėkmingą mikrorajono bendruomenės telkimą, kūrybiškai organizuotą išskirtinę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti skirtą akciją „Siekiame rekordo! 100 knygų – ne riba“, lietuvių autorių knygų populiarinimą, sėkmingas skaitymo skatinimo iniciatyvas, dirbant su socialiai pažeidžiamų asmenų grupėmis, nuoseklų bendradarbiavimą ir bendrus projektus su miesto ugdymo įstaigomis.

„Ad astra“ apdovanojimo materialus įprasminimas – sidabrinis ženklas su rodolito kristalais ir padėka L. Dubauskienei įteikta gegužės 8 d. Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje.

Šventėje dalyvavo ir laureatus pagerbė ne tik Aukštaitijos regiono kolegos bibliotekininkai, bet ir miesto kultūros, meno, politikos bei valdžios atstovai.

Ceremonijos metu svečius gitaros bei smuiko skambesiu džiugino profesionalios klasikinės muzikos duetas „DuA“: Aurimas Driukas ir Agnė Doveikaitė, atliekantis skirtingų muzikos žanrų melodijas.

Renginį vedęs aktorius G. Mikalauskas pabrėžė, jog „susirinkome padėkoti žmonėms, kurie puoselėja savo kultūrą, nes šalis be savo žodžio, savo kultūros yra tik vietovė, kurioje gali gyventi bet kas ir bet kaip“.

Į svečius kreipėsi bibliotekos direktorė Rima Maselytė: „mus visada žavi kolegų profesionalumas, sukaupta išmintis ir ištikimybė profesijai. Tai įpareigoja skleisti žinią apie žmones, kurie kiekvieną dieną pašvenčia skaitytojams. Antrą kartą nominacija „Ad astra“ teikiama žmonėms, kurie įprasmina gražiausius G. Petkevičaitės-Bitės gyvenimo principus: dvasinį tobulėjimą, dėmesį ir pagarbą kitiems“.

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas džiaugėsi, jog bibliotekos išlieka nepamainomu kultūros židiniu, eina su laiku ir iššūkiais, geba sudominti paties įvairiausio amžiaus ir interesų lankytojus.

Sveikinimo žodžius tarė aktorė, vertėja, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ nominantė, Prancūzijos garbės ordino legionierė Karolina Masiulytė-Paliulienė, poetė, vertėja, Nacionalinės premijos laureatė Ramutė Skučaitė, Lietuvos kultūros ministerijos kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Lamanauskienė, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkė Rasa Januševičienė.

„Maždaug prieš tris dešimtmečius atėjusi dirbti į biblioteką, kaip grūdas įkritau į labai derlingą dirvą, užaugau, pražydau, subrendau, įgyvendinau įvairius kūrybinius sumanymus. Šis įvertinimas – ne tik pasiekimas, tai ir įsipareigojimas“, – tardama padėkos žodį kalbėjo Lina Dubauskienė.

Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui