Šventėme Pyragų dieną

2017 11 14

TV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Viešosios bibliotekos kolektyvas jau antri metai prisideda prie šios iniciatyvos. Dar gerokai prieš šią akciją bibliotekos darbuotojos paruošė naujų knygų parodėlę „Gaminimo džiaugsmas“, kad būtų galima susipažinti su naujais kepinių receptais. Visą savaitę veikusi paroda sulaukė labai didelio skaitytojų susidomėjimo.

Pirmadienį, lapkričio 6-osios rytą į biblioteką skubėjo bibliotekos darbuotojos ir skaitytojos su savo keptais pyragais. Abonemente paruoštas gražus ir gausus stalas laukė visų nuo bibliotekos darbo pradžios, ir pyragų užteko iki pat vakaro, darbo pabaigos. Skaitytojai ne tik vaišinosi pyragais, domėjosi kepinių knygomis, šnekučiavosi, dalijosi skaniausių pyragų receptais, bet ir aukojo pinigėlius kilniam tikslui.

Dalis surinktų lėšų buvo paaukotos  TV3 „Išsipildymo akcijai“, už likusias nupirktos dvi naujos knygos bibliotekai. Į jas bus įklijuotos specialios įklijos, informuojančios apie Pyragų dieną.

Dėkojame visoms bibliotekos skaitytojoms, prisidėjusioms prie akcijos. Didelį „AČIŪ“ sakome LR Seimo nario J. Urbšio padėjėjai Jūratei Kavaliauskienei, kuri pirmoji atskubėjo į biblioteką nešina savo keptu, labai skaniu obuolių pyragu. Taip pat ypatingai dėkojame kavinukės-kepyklėlės „Salduolė“ vadovei už paramą. Visi, kas ragavo jų gamintų skanumynų, noriai ėmė kepyklėlės vizites korteles ir žadėjo tapti nuolatiniais jų klientais. Saldus ir smagus pirmadienis bibliotekoje parodė, kad prisidėti prie gerų darbų galime kiekvienas.

Sandra Voveriūnienė,
Abonemento vedėja