Jauki poezijos ir muzikos popietė Parko bibliotekoje

2017 11 13

Lapkričio 10-tą dieną į Parko biblioteką sugužėjo gausus būrys poezijos ir muzikos mylėtojų. Čia vyko Viliaus Masilionio poezijos knygos „Gyvenimo žuvis“ pristatymas.

Renginio vedančioji Bronė Slapšienė papasakojo apie knygos pavadinimo kilmę, Viliaus Masilionio poeziją pristatydama įvairių pasakų kontekste. Popietės dalyviai susipažino su poeto autobiografija, klausėsi jo paties skaitomų eilėraščių. Eilėraščių pristatymas popietės lankytojams buvo suskirstytas į keletą temų: eilėraščiai apie Dievą ir Tėvynę, eilėraščiai apie jaunystę ir motiną, eilėraščiai apie keturis metų laikus ir gimtąjį Panevėžio miestą. Vedančioji visiems priminė, kad Panevėžyje Laisvės aikštėje stovi skulptūra „Gyvenimo žuvis“ (skulptorius Algirdas Varžinskas) ir kiekvienam svarbu pagauti savo gyvenimo žuvį - sėkmę ir laimę. Skaitovės Rima ir Veronika perskaitė po šešis Viliaus Masilionio eilėraščius.

Jautriai ir gražiai skambėjo ansamblio „Jovaras“ (vadovė Stasė Petrauskienė) dainos: „Voro tinklelis“, „Gimtinės aidai“, „Maža paukštelė“ (olandų liaudies daina), „Mama“, „Sėdžiu po langeliu“. Sakralinė grupė pagiedojo giesmę „Anapus saulės“ išėjusioms mamoms atminti, kurios klausydamiesi ne vienas braukė ašarą.

G. Vasiliausko dainą „Žemėj Lietuvos“ visi lankytojai dainavo atsistoję ir susikibę rankomis.

Pusantros valandos bibliotekoje skambėjęs širdį paliečiantis poetinis žodis, lydimas dainų, sulaukė gausių aplodismentų. Vieną knygos egzempliorių su autografu poetas padovanojo bibliotekai.

Jolanta Gerasimovienė,
vyresn. bibliotekininkė