Lietuvos didieji

2018 10 31

S.-Kanaverskyte.-Jonas-Basanavicius-647x1024Sofijos Kanaverskytės tekstilinių vėliavų paroda „Lietuvos didieji“, keliaudama po valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančią Lietuvą, užsuko ir į Panevėžį.

Naudodama aplikacijos ir siuvinėjimo technikas, ant lietuviškos, rankomis austos lininės drobės dailininkė S. Kanaverskytė sukūrė trylika dekoratyvių tekstilės kompozicijų, skirtų iškiliausioms XIX a. pab.–XX a. asmenybėms. Pasak autorės, šie tekstiliniai koliažai yra išraiška pagarbos ir meilės Lietuvos istorijai ir jos žmonėms, paaukojusiems savo gyvenimus „Vardan tos Lietuvos“. Paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Visą lapkričio mėnesį kviečiame ją apžiūrėti Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34).

S. Kanaverskytė 1964 m. baigė scenografijos studijas Vilniaus valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija), kurį laiką dirbo dailininke-statytoja Panevėžio dramos teatre, vėliau Valstybiniame jaunimo teatre Vilniuje. Nuo 1975 m. menininkė gyvena ir kuria Klaipėdoje. S. Kanaverskytė kūrė scenografiją ir kostiumus daugiau kaip 80-čiai pastatymų, apipavidalino uostamiesčio renginius. Menininkė 35 metus dėstė scenografiją Klaipėdos universiteto Menų fakultete, surengė apie 30 personalinių parodų įvairiuose Lietuvos miestuose.

Maloniai laukiame.