Medžio raižyba vaikams

2013 03 14

Kovo 12-ąją Smėlynės bibliotekoje vyko medžio raižybos edukacinis užsiėmimas.

Tądien bibliotekoje rinkosi Vytauto Mikalausko menų mokyklos penktokai su pedagogėmis Deimante Skurdenienė ir Asta Mincyte.

Bibliotekos svečias, Utenos apskr. VPK policininkas ir tautodailininkas Albinas Šileika, moksleiviams ne tik pristatė prieverpsčių parodą, medžio drožybą, bet ir papasakojo skaudžią savo gyvenimo istoriją. Albinas – pamestinukas, atsitiktinai rastas žmogaus, išėjusio į kiemą, 1973 m. sausio 17 d. ant laiptų sename lagamine... Augo kūdikių ir vaikų namuose, internate.

„Medžio drožyba susidomėjau dar vaikų namuose, būdamas 10 – 11 metų. Man tai mielas širdžiai laisvalaikio pomėgis. Į meno kūrinius sudedu ir tradicinio meno principus, ir atrandu daug erdvės saviraiškai, fantazijai. Malonu parodyti visuomenei, kad policijos veiklą galima suderinti su tautodailės kūrimu,“ – sako Albinas Šileika.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai, išklausę pasakojimą apie medžio raižybą, prieverpsčių paskirtį dabar, tautinį paveldą, gavo po specialiai paruoštą liepos medžio lentelę, drožinėjimo peiliuką ir stebimi Albino Šileikos, mėgino skaptuoti prieverpstes. Laikas dirbant prabėgo nepastebimai, mokytojoms sunkiai sekėsi atitraukti vaikus nuo juos sudominusios veiklos.

Užsiėmimo pabaigą vainikavo dovanėlės vaikams iš A. Šileikos rankų - suvenyriniai atšvaitai-žibintuvėliai. Dovanų gavo ir Smėlynės biblioteka - nuo šiol biblioteką puošia Albino dovanota originali prieverpstė.

Lina Dubauskienė
Smėlynės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė