Išm@nioji biblioteka miesto šventės sūkuryje

2017 09 13

Kaip ir kasmet, rugsėjo pirmąjį savaitgalį šurmuliavo Panevėžio 514-ojo miesto gimtadienio fiesta „Panevėžys atsinaujina“.

Šventės akcentu tapo miesto pokyčiai, įvairios naujovės, tai, kas nepaprasta, nematyta, tad gimtadienio renginių programoje netrūko įvairių interaktyvių veiklų.

Šeštadienį prie šventinio šurmulio Laisvės aikštėje prisijungė ir Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka su programa „Išm@nioji biblioteka“, kur veiklos bei pramogų užteko visiems.

Praeiviai stebėjo, kaip veikia 3D spausdintuvas, išbandė jėgas spręsdami spausdintuvu pagamintas smagius trimačius galvosūkius. Dėlionės buvo skirtingo sudėtingumo, tad pramogauti galėjo ne tik patys mažiausi, bet ir suaugusieji.
Jaunieji panevėžiečiai ir miesto svečiai galėjo išmaniai skaityti knygas elektroninėje knygų skaityklėje ar grožėtis trimačiais atgyjančiais personažais interaktyviose papildytos realybės knygose, kurios skaitomos nukreipus planšetinį kompiuterį ar telefoną į jų puslapius.

Mažųjų laukė dar viena nauja patirtis. Žiūrint pro planšetės ekraną į jų nuspalvintus piešinius, paveikslėliuose atgijo pavaizduoti laukiniai gyvūnai, ėmė veržtis ugnikalniai, riedėti automobiliai...

Vaikai noriai išbandė ir virtualios realybės akinius, kurių dėka galėjo pasinerti į trimatį pasakos „Trys paršiukai“ pasaulį.
„Bibliotekos galva“ L. Breskienė tikrino miestiečių žinias apie biblioteką smagioje viktorinoje „Tiesa – netiesa“. Praeiviai narpliojo 13 sudėtingų ir nelabai faktų (ar bibliotekose galima naudotis nemokamu bevieliu internetu; ar bibliotekoje 3D spausdintuvu galima atsispausdinti norimą daiktą ir kt.). Jiems padėjo neįprastas atributas – „mąstymo kepurė“, pagaminta iš kiaurasamčio ir degančios lemputės, kad geriau galvotųsi.

Be visa to, kvietėme visus norinčius dalyvauti orientaciniame žaidime, aplankant 5-ias miesto centre esančias skulptūras ir atliekant specialias užduotis, kurios buvo užkoduotos QR kodų pagalba. Pirmiausia dalyviai susipažino ir daugiau sužinojo apie keistuosius kvadratukus, kurių brūkšniniame kode užšifruota tam tikra informacija. Vėliau atsisiuntė į išmanųjį telefoną programėlę, skirtą jiems nuskaityti, o jau tuomet leidosi į nurodytą maršrutą. Užduotis sėkmingai atliko penki miestiečiai.
Visi norintieji nuo šventinio šurmulio galėjo atsipūsti prisėdę ant sėdmaišių ir per ausines klausydamiesi muzikos.

Vakare bibliotekos kolektyvas prisijungė prie šventinės eisenos. Mojuodami QR kodais su užšifruotais bibliotekos tinklalapio, tinklaraščių ar facebook‘o paskyrų adresais, nešini vėliava, žygiavo pagrindine miesto gatve į Laisvės aikštę.

Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui