Parodoje - 30 metų kūryba

2017 09 07

Į Viešojoje bibliotekoje rugsėjo mėnesį eksponuojamos Zofijos Zakarevičienės pastelės ir tapybos darbų parodos „Žvilgsnis į šviesą“ atidarymo iškilmes susirinko itin gausus būrys autorės artimųjų, draugų, bendražygių ir bendraminčių.

Parodą rengė ir žiūrovams ją pristatė žinoma dailininkė, grafikė Stasė Medytė. Zofija Zakarevičienė buvo jos mokinė meno mėgėjų dailės studijoje „Spektras“. Į studiją prieš daugiau nei trisdešimt metų ji atėjo vedina didelio vidinio noro piešti, bandyti užfiksuoti ir perteikti gamtos grožį, nors dirbo darbą, visai nesusijusį su daile. Nuo tada užsimezgusi nuoširdi draugystė jas abi lydi iki šių dienų.

Ir darbai šioje parodoje eksponuojami iš Zofijos Zakarevičienės daugiau nei 30-ies metų kūrybinio laikotarpio. Pirmieji datuoti 1984-1985 metais – gamtos peizažai, paskutinieji - 2017-ųjų metų - jau visai kitokie - tai mažo formato švelni, pilna spalvų žaismo ir šviesos pastelė.

Susirinkusieji sveikino parodos autorę su šiemet atšvęstu garbingu jubiliejumi, džiaugėsi galimybe pamatyti jos darbus, dėkojo už širdies kilnumą ir ilgametę veiklą prie Panevėžio vyskupijos veikiančiame Marijos legione.

Tą niūrų rudens vakarą bibliotekoje buvo šviesu ne tik nuo paveikslų, bet ir nuo šypsenų, padėkos žodžių ir linkėjimų, gėlių žiedų, nuo nuostabaus bendrystės jausmo, jungusio visus, susirinkusius pagerbti autorės.

Sandra Voveriūnienė,
Abonemento vedėja