Dėkojame prisijungusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos“

2016 01 07

2015 m. lapkričio 16 d. - 2016 m. sausio 6 d. vyko jau penktą kartą LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiemet kviečianti ne tik dovanoti naujų knygų bibliotekoms, bet ir rengti garsinius knygų skaitymus.

Akcijoje aktyviai dalyvavo ir Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

Miesto bibliotekose buvo surengti septyni „Knygų Kalėdų“ renginiai.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“, atsiliepdamas į Prezidentės kvietimą dalintis skaitymo džiaugsmu, jau gruodžio pirmomis dienomis pakvietė mažuosius skaitytojus į „Knygų Kalėdų“ rytmetį. Jaunieji aktoriai iš „Žemynos“ progimnazijos parodė H. K. Anderseno pasakos „Coliukė“ inscenizaciją. Spektaklį režisavo mokytoja Valerija Augutavičienė.

Šių metų akcijos tema – „Knygų Kalėdų“ savanoriai. Antradienio popietėmis garsiai skaityti pasakas mažiesiems maloniai sutiko du savanoriai – „Minties“ gimnazijos gimnazistai Dominykas Matulis ir Justas Baltuška. Su jų pagalba Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ gruodžio mėnesį surengė tris garsinius pasakų skaitymus prie kalėdinės eglutės.

Taip pat norime pasidžiaugti, kad bibliotekai šiemet dovanota daug ir gerų knygų.

Panevėžietis sveikuolis Kazimieras Petraitis dovanojo 7 egzempliorius savo knygos „Kol neužsitrenkė cukriniai spąstai“. Sveikuolė, lektorė Danutė Kunčienė dovanojo penkias naujas savo knygeles Parko bibliotekai. Jose skaitytojai ras daugybę naudingų sveikos mitybos patarimų. Politikas R. Karbauskis dovanojo vaikų bibliotekoms daug vaikiškų knygelių. Buvęs panevėžietis, nusipelnęs inžinierius, socialinių mokslų daktaras Bronius Kačkus dovanojo monografijos „Gamyba Panevėžyje 1940–1990 metais. Faktai ir veidai“ du egzempliorius. Panevėžietė mokytoja Lionė Lapinskienė dovanojo bibliotekai keletą naujų savo sudarytų ir redaguotų knygų, vertingiausios iš jų: monografija „Manikūnų krašto takais“ (2015) ir „Panevėžys. Senamiesčio gatvė XX a.“ (2015). Šiaurinei bibliotekai skaitytojos Ieva Ramanauskaitė ir Agnė Galentaitė padovanojo po dvi knygas.

Vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda” kolektyvas nuoširdžiai dėkoja „Šaltinio“ progimnazijos šeštokei Augustinai Razgaitytei ir jos mamai už bibliotekai padovanotas puikias knygas ir aktyvų dalyvavimą bibliotekos gyvenime.

Bibliotekų bendruomenės vardu dėkojame ir visai eilei čia nepaminėtų skaitytojų, kai kurie jų norėjo likti nežinomi. Daugelis jų dovanoja knygas mūsų bibliotekai ne tik per LR Prezidentės skelbiamą akciją „Knygų Kalėdos“, bet visus metus.

Iš viso gavome dovanų 104 knygas, jas dovanojo 41 skaitytojas ir dvi organizacijos: UAB "Šiaulių vandenys“ (3 knygos), Panevėžio miesto savivaldybė (mero patarėja Lina Kazokienė dovanojo 8 knygas).

Dėkojame visiems prisijungusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos“. Ačiū, kad dalijatės skaitymo džiaugsmu su visais aplinkiniais.

Sandra Voveriūnienė,
Abonemento vedėja