A. Juozaitis. Šanchajaus istorijos

2019 04 03

Šanchajaus istorijos: novelių rinkinys/ Arvydas Juozaitis. - Vilnius: Alma littera, 2019. - 199 p.

Filosofijos daktaro, žinomo visuomenės veikėjo Arvydo Juozaičio novelių knyga „Šanchajaus istorijos“ pirmą kartą buvo išleista 1995 metais. Tai buvo pirmoji šio autoriaus grožinė knyga.

10 novelių knygoje „Šanchajaus istorijos“ gyvi, jautrūs ir dramatiški pasakojimai. Paskaitęs šią knygą, teatro režisierius Gytis Padegimas pasiūlė autoriui rašyti pjeses teatrui. Tuomet prasidėjo artimesnis autoriaus bendravimas su scena.

Arvydas Juozaitis (g. 1956 m.) išleido 21 publicistikos ir grožinės literatūros knygą, Lietuvos teatruose buvo pastatytos aštuonios jo sukurtos pjesės, taip pat A. Juozaitis parašė libretą roko operai „Kalanta“ (muziką sukūrė Kęstutis Antanėlis) bei dokumentinio filmo apie Tėvą Stanislovą – „Stotis tyloje“ scenarijų. Filosofas, rašytojas, publicistas, sportininkas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras iki šiol aktyviai reiškiasi visuomeniniais ir politiniais klausimais.