K. Swan. Tobula dovana

2019 03 07

Tobula dovana: romanas/ Karen Swan. - Vilnius: Tyto alba, 2018. - 566 p.

Užburiantį papuošalų ir paslapčių pasaulį atverianti Karen Swan knyga „Tobula dovana“. Tai prabangi ir intriguojanti
istorija apie juvelyrę ir vieną užsakymą, pakeitusį jos gyvenimą.

Praeities vaiduoklių persekiojama Laura netrokšta nieko daugiau, tik išsaugoti savo mažą ir smulkmeniškai sudėliotą pasaulėlį – savo ramius ir ilgalaikius santykius su vaikinu ir pamažu augantį juvelyrikos verslą. Ji nemėgsta būti tarp žmonių ir neieško naujų draugų. Kol vieną dieną į jos studiją įžengia Robas Bleikas ir užsako pagaminti vėrinį, kurio karoliukai papasakotų visą jo žmonos Ketės gyvenimo istoriją.

Laura imasi užduoties itin atsakingai. Ji kalbasi su Ketės šeima, draugais, net buvusiais meilužiais. Pamažu jos gyvenimas blėsta ir Laura ima jaustis taip, lyg gyventų tos šeimos pasaulyje, kur savaitgaliai leidžiami Šveicarijos slidinėjimo kurorte Verbjė, o oras dvelkia levandų aromatu, kur draugai yra pašėlę, ekstravagantiški ir pavydūs, o didelė meilė varžosi su dar didesnėmis aistromis.

Romano „Tobula dovana“ autorė iki pat pabaigos išlaiko intriguojančią pagrindinės veikėjos paslaptį. Kodėl Laura taip troško ramaus ir saugaus gyvenimo, ką ji slepia? Kaip asmeniškas vėrinio užsakymas apvers jos gyvenimą aukštyn kojom ir kokius dar žmones jis palies?

Karen Swan (Karen Svon) – savo karjerą pradėjo kaip mados žurnalistė, tačiau viską metė, kad išpildytų savo svajonę - rašyti knygas. Dabar ji gyvena Rytų Sasekse prie miško ir kuria romanus namelyje medyje. Augina tris vaikus. Lietuviškai išleista jos knyga „Paryžiaus paslaptis“.

Iš anglų kalbos vertė Ieva Albertavičiūtė.