L. Di Fulvio. Žmogus, kuris dovanojo svajones

2019 03 07

Žmogus, kuris dovanojo svajones: [romanas]/ Luca Di Fulvio. - Vilnius : Alma littera, 2018. - 604 p.

Įtraukiantis, ryškus, meistriškai sukurtas romantikos, nusikaltimų ir istorinių detalių mišinys knygoje „Žmogus, kuris dovanojo svajones“ sužavės dramatiškų trilerių mėgėjus. Tai istorija apie meilę, apie radijo gimimą, apie Brodvėjų ir Holivudą. Bet pirmiausia, tai istorija apie tikėjimą svajonių galia.

1909 m., Niujorkas. Penkiolikmetė Četa krovininiu laivu atplaukia čia neturėdama nieko, tik savo sūnelį Natalį – stulbinančiai šviesų, bet tamsių akių ir jai pernelyg ankstyvą... Ji pabėgo iš tolimiausių Pietų Italijos pakraščių nuo skurdo ir žiaurumo. Ji paaukojo viską ir ištvėrė visą įmanomą gėdą, kad įgyvendintų vienintelę savo svajonę apie geresnį gyvenimą sau ir savo sūnui Amerikoje.

Tačiau net ir laisvės žemėje negailestingi gaujų įstatymai valdo vargingą, skurstantį ir nusikaltėlių pilną žemutinį Istsaidą. Kiekviena bendruomenė turi savo gaujas – italų, žydų, airių. Tik jei esi pakankamai stiprus ir tvirtų įsitikinimų gali išgyventi. Jaunasis Natalis auga ir bręsta dinamiškame trečiajame dešimtmetyje, kai Amerikos visuomenė atsigauna po Pirmojo pasaulinio karo ir visur juntamas pakilimas – gyvenimas grįžta į normalumo būseną.

Jo mama dirba prostitute, o jis pats turi neįtikėtiną vaizduotę ir talentą kurti istorijas, tai jam padeda sužavėti aplink besisukiojančius pavojingus žmones... Taip gimsta įsivaizduojama gauja, kuri padeda Nataliui užsitarnauti pagarbą gete. Viskas pasikeičia, kai jis išgelbsti gyvybę turtingai žydų mergaitei ir beprotiškai ją įsimyli. Kai aplinkybės juodu išskiria, vaikinas prisiekia padaryti viską, kad ją surastų.

Knygoje „Žmogus, kuris dovanojo svajones“ pasakodamas apie neįprastą Natalio gyvenimą ir jo troškimą rasti tikrą meilę šiurkščiame ir tamsiame Niujorke, L. Di Fulvio dar kartą įrodo, kad jis yra nepaprastai talentingas pasakotojas. Jis kuria personažus, draskomus aplinkybių, vedamus svajonių ir purtomus likimo.

Luca Di Fulvio (g. 1957 m.) – italų rašytojas. Gimė ir iki šiol gyvena Romoje, kur ir kuria. Jo įvairiapusis talentas leidžia jam rašyti tiek suaugusiems skirtus įtampos kupinus trilerius, tiek linksmas vaikiškas istorijas. Italijoje pagal vieną iš jo knygų yra sukurtas filmas. Di Fulvio studijavo dramaturgiją Romoje. Jo knygos verčiamos į vokiečių, prancūzų kalbas.

Iš italų kalbos vertė Gintautė Norkūnaitė.