G. Musso. Mergaitė ir naktis

2019 03 07

Mergaitė ir naktis: romanas/ Guillaume Musso. - Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2018]. - 317 p.

Naujausias Prancūzijos numylėtinio Guillaume Musso romanas „Mergaitė ir naktis“ nukels į snieguotą Prancūzijos Rivjerą, kuri daugiau nei du dešimtmečius saugojo siaubingą trijų draugų paslaptį.

Kadaise neišskiriama draugų trijulė – Fani, Tomas ir Maksimas – nesikalbėjo nuo pat licėjaus baigimo. Tačiau tam buvo priežasčių…

Prieš 25 metus devyniolikmetė Vinka Rokvel buvo ne tik viena geriausių, bet ir viena žavingiausių licėjaus studenčių. Vinka buvo
mergina, kuriai niekada nebuvo gana šiek tiek – ji rinkdavosi viską arba nieko. Jos slaptas romanas su filosofijos dėstytoju Aleksiu Klėmanu galėjo tapti tikru skandalu. Tą dieną mokykla buvo uždaryta dėl pūgos... Ir Vinka Rokvel kartu su savo meilužiu dėstytoju dingo. Po to jos niekas nebematė.

Praėjus 25-eriems metams po to, kai baigė aukštąją mokyklą, Fani, Tomas ir Maksimas pamato vienas kitą alumnų susitikime. Draugai sužino, kad licėjų ketinama plėsti – bus griaunama viena iš jo sienų. Ar gali būti, kad po tiek metų paaiškės šiurpi trijų draugų paslaptis?

Paslapties, meilės ir veiksmo ir intrigų kupinas romanas „Mergaitė ir naktis“ įtampą ir nerimą išlaikys iki paskutinio puslapio, o nuspėti, kuo viskas baigsis, tiesiog neįmanoma.

Iš prancūzų kalbos vertė Greta Štikelytė.