A. Svensson. Geniali vagystė

2019 03 06

Geniali vagystė: romanas/ Anton Svensson. - Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2018]. - 494 p.

Tarptautiniu bestseleriu tapusios knygos „Lokio šokis“ tęsinys „Geniali vagystė“ toliau pasakoja trijų brolių nusikaltėlių istoriją ir atskleidžia visą tiesą apie nusikaltimą, kuris turėjo likti nepastebėtas...

Keturiolikmetis Leo valo kraują prieškambaryje. Tai paskutinis kartas, kai jis tai daro už savo tėvą. Dabar jie liko vieni. Leo turės pasirūpinti jaunesniais broliais, kol jų tėvas bus kalėjime, o mama ligoninėje. Ir jis žino, kaip tai padaryti. Jis užsidės kaukę ir įvykdys pirmąjį apiplėšimą.

Po daugybės metų, atlikęs šešerių metų bausmę kalėjime, žinomiausias Švedijos nusikaltėlis, vienas iš trijų brolių, Leo išeina į laisvę. Jis išteisintas dėl beveik visų banko plėšimų, kuriuos įvykdė su dviem jaunesniais broliais. Tačiau dabar jis turi naują tikslą – įvykdyti tobulą nusikaltimą – genialią vagystę – ir pasiimti tai, kas neegzistuoja – pinigus, kuriuos visuomenė pamiršo.

Įtraukiančiame ir šiurpą keliančiame romane „Geniali vagystė“ dvi brolių šeimos pasitiks savo tragiškus ir šiurpius likimus, kuriuos formavo širdį draskančios išdavystės.

„Lokio šokį“ ir „Genialią vagystę“ įkvėpė tikra istorija apie tris brolius, kurie šiurpino visą Švediją, per dvejus metus jie įvykdė dešimt puikiai suplanuotų bankų apiplėšimų. Nė vienas iš jų prieš tai nebuvo įvykdęs jokio nusikaltimo.

Iš švedų kalbos vertė Simona Padvelskytė.