M. Repšys, K. Petryla. Šokis su tamsa

2019 02 14

Šokis su tamsa: [atvirai apie gyvenimo išbandymus ir kaip juos įveikti]/ Marius Repšys, Karolis Petryla. - Vilnius: Alma littera, 2018. - 191 p.

„Šokis su tamsa“ – aktoriaus Mariaus Repšio ir verslo konsultanto Karolio Petrylos knyga, kurioje jie atvirai prabyla apie savo patirtį sergant depresija ir pataria kaip dorotis su šia liga tiek ja sergantiems, tiek jų artimiesiems.
Du sėkmingi vyrai, kuriems, atrodo, nieko netrūksta. Tai veiklūs, aktyvūs ir puikiai gyvenantys žmonės, kurie nesiskundžia nei pinigų, nei dėmesio stoka. Tačiau abu prisipažįsta ilgą laiką gyvenę dvejopą gyvenimą - išoriniam pasauliui demonstravo linksmą nerūpestingumo kaukę, o viduje išgyveno tikrą emocinę tuštumą, lydimą apatijos, nerimo, agresijos, baimės ir minčių apie savižudybę. Jie gėdijosi savo būklės, negalėjo kontroliuoti savo nuotaikos ir savijautos.

Šiandien visuomenė apie depresiją kalba vis drąsiau ir atviriau. Vienas po kito prabyla žinomi žmonės, nevengiantys dalytis savo išgyvenimais apie šią sudėtingą ir iš pirmo žvilgsnio nepastebimą ligą. Jos dažnai neįvardija ir patys sergantieji, manantys, jog tai tėra slogi nuotaika, kuri praeis daugiau šypsantis, ilgiau užsibūnant darbe, pasislėpus sporto salėje, ar įsipylus taurę vyno. Kaip pasakoja Marius Repšys ir Karolis Petryla, depresija sergantis žmogus pats nesupranta, kas su juo darosi. Todėl su ja susidūrus tenka išmokti daugybės svarbių dalykų. Knyga išmokys atskirti, kur yra ta plona riba tarp depresijos ir nuotaikos nebuvimo ar, tiesiog, tingėjimo.