Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją

2017 10 31

Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją: karininkas, diplomatas, kultūros veikėjas/ sudarytojas Vilius Kavaliauskas. - Vilnius: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, 2017. - 199 p.: iliustr.

Juozas Urbšys (1896–1991) – Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas, karininkas, vertėjas. Tai – iškili asmenybė, kuriai teko lemtis sujungti dvi Lietuvos valstybes: Respubliką, egzistavusią tarpukariu, ir Respubliką, atgimusią Sąjūdžio miniose ir 1991 m. sausio 13-osios barikadose.

J. Urbšio diplomatinis ir kūrybinis palikimas nežuvo. Jis atgulė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos saugyklų lentynas. Fonde – net 563 saugojimo vienetai, visų žanrų ir formų dokumentai.

Nacionalinės bibliotekos išleistoje knygoje publikuojama beveik du šimtai unikalių J. Urbšio nuotraukų ir su juo susijusių dokumentų.